برای دنبال کردن کانال به حساب کاربری خود وارد شوید
ورود به حساب کاربری
X در کانال تلگرام ما عضو شوید
1
فولاد 1 - پرسپولیس 1؛ تنور لیگ، گرم باقی ماند
فولاد خوزستان موفق شد با ثبت گل تساوی رکورد شکست ناپذیری خود را حفظ کند و بیرانوند نیز علیرغم دریافت گل توانست رکورد 17 ساله لیگ را بشکند و از آن خود کند.
شاگردان برانکو ایوانکوویچ که تا دقایق پایانی از حریف خود پیش بودند در نهایت موفق به حفظ نتیجه نشدند و رحیم زهیوی موفق شد رکورد شکست ناپذیری این تیم را حفظ کند.


شرح بازی:


پرسپولیسی ها مثل دیدارهای قبلی خود بازی را هجومی آغاز کرده و با حملات دامنه دار خود قدرت شان را به فولادی ها دیکته کردند. شاگردان برانکو خیلی زود مزد برتری خود را گرفتند و با گل منشا از میزبان خود پیش افتادند. در ادامه فولادی ها نیز با ارسال توپ های بلند پشت مدافعان و حرکت بازیکنان سرعتی خود صاحب موقعیت هایی شدند که هیچکدام منجربه گل نشد. مهمترین حمله فولاد ضربه آکروباتیک جانفزا بود که در نهایت بدشانسی ضربه اش بعد از عبور از بیرانوند به تیر افقی دروازه برخورد کرد. پرسپولیسی ها در ادامه با ارائه بازی مالکانه جریان بازی را به سود خود مدیریت کردند تا نیمه اول با همان یک گل به پایان برسد.با آغاز نیمه دوم فولادی ها اشتیاق زیادی برای گلزنی و تغییر نتیجه بازی داشتند که حملات احساسی آنها توسط مدافعان هوشیار پرسپولیس به خوبی دفع شد. شاگردان برانکو با کنترل

اتفاق ویژه:

رکورد 17 ساله حفظ دروازه توسط آرمناک پطروسیان در این بازی توسط بیرانوند با حفظ دروازه‌اش تا دقیقه 72 شکست و اکنون در صدر گلرهای برتر لیگ برتر قرار دارد.
گلر پرسپولیس که با توجه به مدافعان قدرتمندی که اجازه شکل گرفتن کمترین فرصت را به این تیم می‌دهند، توانست این رکورد تاریخی را از آن خود کند و البته در تک فرصت‌هایی که حریف به دست آورد شکننده ظاهر شد و یک بار تیرک دروازه او را نجات داد و در ضربه بعدی به چارچوبش تسلیم رحیم زهیوی شد.دقایق حساس:


دقیقه 1 : فولادی ها پشت محوطه جریمه صاحب یک ضربه ازاد شدند که ضربه مبعلی بعد از برخورد به مدافعان پرسپولیس به کرنر رفت.
دقیقه 2 : کرنر فولادی ها به روی دروازه پرسپولیس و ضربه سر والی راهی به چارچوب پیدا نکرد.
دقیقه 5 : اولین ضربه کرنر پرسپولیسی ها با ارسال محسن مسلمان با عکس العمل حامد لک دفع شد.
دقیقه 8 : ارسال محسن مسلمان روی یک ضربه آزاد درون محوطه جریمه زیر پای سیدجلال حسینی افتاد که ضربه این بازیکن با اختلاف به اوت رفت.
دقیقه 15 : ارسال فولاد روی دروازه پرسپولیس با ضربه آکروباتیک فرشاد جانفزا توام شد که ضربه زیبای این بازیکن به تیر عمودی دروازه سرخپوشان برخورد کرد.
دقیقه 28 : ضربه آزاد منشا از فاصله 25 متری با اختلاف اندکی از بالای دروزاه فولاد به اوت رفت.
دقیقه 43 : ضربه کرنر فولادی ها با ضربه سر زهیوی همراه شد که بیرانوند با هوشیاری توپ را به آغوش کشید.
دقیقه 49 : کار تیمی پرسپولیسی و پاس در عمق فرشاد احمدزاده درون محوطه جریمه به منشا رسید که ضربه این مهاجم در مصاف تک به تک با حامد لک از بالای دروازه به اوت رفت.

دقیقه 53 : منشا از میانه میدان با حمل توپ دو مدافع فولاد را از پیش رو برداشت اما ضربه نهایی او را مدافع سوم فولاد برگرداند.

دقیقه 73 : فرار علی علیپور درون محوطه جریمه که ضربه او به صورت زمینی با اختلاف اندکی از کنار تیر عمودی به اوت رفت.

دقیقه 82 : پاس های تک ضرب فولادی ها در پشت محوطه جریمه پرسپولیس به سینا مریدی رسید که ضربه پر قدرت این بازیکن با اختلاف زیادی از کنار دروازه به اوت رفت.

دقیقه 87 : یک ضربه آزاد در منطقه ای مناسب نصیب فولادی ها شد که ضربه سعیدی را بیرانوند دفع کرد.نکات ویژه:


شش بازیکن پرسپولیس در صورت دریافت کارت از داور دیدار هفته آینده برابر تراکتورسازی را از دست خواهند داد؛ علیرضا بیرانوند، محسن مسلمان، شجاع خلیل زاده، کمال کامیابی نیا، فرشاد احمدزاده و علی علیپور بازیکنان در خطر محرومیت پرسپولیس هستند.
حسین ماهینی این دیدار را به دلیل مسمومیت از دست داده است. وحید امیری نیز به دلیل مصدومیت در این بازی غایب است.
مهدی طارمی و احمد نوراللهی نیز دیگر غایبان پرسپولیس در این بازی هستند که به دلیل محرومیت قادر به همراهی سرخپوشان تهرانی نیستند.
وحید امیری در سه تقابل قبلی خود با فولاد سه گل به ثمر رسانده بود. این بازیکن این دیدار را به دلیل مصدومیت از دست داده است.
علیرضا بیرانوند در صورتی که 72 دقیقه مقابل فولاد خوزستان دروازه تیمش را محافظت کند به رکورد طولانی‌ترین زمان بسته نگه داشتن دروازه در لیگ برتر خواهد رسید.
صادق محرمی بعد از مدت‌ها نیمکت نشینی در این بازی فرصت حضور پیدا کرده و جانشین حسین ماهینی مسموم شده است.
علی علیپور در بازی رفت دو تیم با کارت قرمز از زمین اخراج شد و اکنون انگیزه زیادی دارد تا اتفاقات بازی رفت را جبران کند.
گادوین منشا دیگر مهاجم پرسپولیس تنها دو گل در این فصل به ثبت رسانده و به دنبال جبران این مساله است و در نیم فصل دوم باید دید چه استارتی از خود به جا خواهد گذاشت.
حسن بیت سعید که معمولا در زمان حضورش در استقلال خوزستان سابقه گلزنی خوبی برابر تیم‌های سرخابی داشت، امروز در حالی به ترکیب فولاد اضافه شده که امیدوار است بتواند خاطرات کوتاه حضورش در استقلال را به فراموشی بسپارد.
محسن مسلمان در دقیقه 5 بازی قصد ارسال کرنر را داشت که هواداران فولادی با پرتاب اشیاء برای او مزاحمت ایجاد کردند. ماجرا با وساطت بازیکنان فولاد پایان یافت.

دریافت کد نمایش

کد ویدئو با موفقیت کپی شد

گزارش مشکل

نظرات

برای ارسال نظر باید به سایت ورود کنید و یا عضو شوید.