برای دنبال کردن کانال به حساب کاربری خود وارد شوید
ورود به حساب کاربری
X در کانال تلگرام ما عضو شوید
1
نفر به نفر با ملی پوشان در روسیه 
شاگردان کی‌روش شب گذشته در روسیه مقابل میزبان جام جهانی به تساوی یک بر یک رسیدند.

به گزارش "ورزش سه"، ایران و روسیه در کازان آره‌نا به مصاف هم رفتند و یوزها تا دقایق پایانی با گل آزمون از حریف پیش بودند اما در نهایت کار به تساوی کشیده شد. اما بازیکنان تیم ملی در این دیدار چه عملکردی داشتند؟
 
 
علیرضا بیرانوند (7 از 10)
 
بیرانوند پس از چند هفته پراشتباه بار دیگر در درون دروازه تیم ایران قرار گرفت اما نمایش سزاوارانه ای داشت. او در چند صحنه واکنش های خوبی از خود نشان داد و اوج هنرش نیز سیو ضربه ایستگاهی روس ها بود. او در مقدماتی جام جهانی بسیار خوب بود اما حالا برای رسیدن روسیه باید بهتر از همیشه باشد چرا که رقبایش، در اوج به سر می‌برند.
سیدجلال حسینی (۷.۵ از ۱۰)
 
کاپیتان حسینی پس از مدت ها در ترکیب اصلی تیم ملی قرار گرفت و در کنار مرتضی پور علی گنجی، روز نسبتا خوبی را برای دفاع تیم ملی رقم زد. حسینی بارها با تکل، دفع و سرزنی های خود مانع از گلزنی روسیه ای ها شد و نشان داد که با وجود ۳۵ سالگی، شایستگی حضور در ترکیب بهترین تیم آسیا را دارد. او حالا ماموریت استحکام بخشی به خط دفاع پرسپولیس را دارد.
مرتضی پور علی گنجی (۷ از ۱۰)
 
پورعلی گنجی نیز پس از سه فصل حضور در خارج از کشور حالا به یکی از مدافعان فیکس تیم ملی تبدیل شده و احتمالا دومین تورنمنت ملی‌اش را در روسیه سپری خواهد کرد. مرتضی شب گذشته نیز به خوبی از دروازه تیم ملی پاسبانی کرد اما روی صحنه گل می‌توانست بهتر عمل کند. کی‌روش علاوه بر خصوصیات دفاعی، به حرکات این بازیکن در ضربات ایستگاهی حساب کرده است.
وریا غفوری (7.5)
 
دفاع راست تیم ملی کشورمان در مقابل تیمی که تاکتیکش حمله از جناحین بود، روز سختی را سپری کرد اما نمره قبولی گرفت. غفوری که در استقلال تخت فشار زیادی قرار دارد، در تیم ملی بهتر از همیشه کار میکند اما رقبای جدی در این پست هستند که کار را برای این بازیکن سخت می‌کنند. غفوری شب گذشته در کارهای دفاعی متوسط بود اما بار خط دفاع آنقدر زیاد بود که اجازه نفوذ و شرکت در حملات را به او نمی‌داد.
احسان حاج صفی (۵.۵)
 
حاج صفی شب گذشته در پست دفاع چپ به میدان رفت و نشان داد بازیکن قابلی در این پست نیست. او که حالا یکی از بازیکنان پرسابقه تیم ملی است، احتمالا مسافر جام جهانی خواهد بود اما در این پست بعید است که به میدان برود. جناحِ او بارها مورد حمله روس ها قرار گرفت و در نهایت نیز سانتر منجر به گل نیز از همین منطقه انجام شد. حاج صفی که در یونان روزهای خوشی را سپری می‌کند در روسیه حضور خواهد داشت اما این آخرین جام جهانی‌اش نخواهد بود. 
امید ابراهیمی (6.5)
 
هافبک تیم استقلال، در تیم ملی به عنوان هافبک مرکزی به میدان نمی‌رود و همین موضوع کار را برایش سخت کرده است. امید آنچنان که باید و شاید در پست فعلی درخشش ندارد و امیدوار است کیروش درباره او تجدید نظر کند. او بازیکنی خوش تکنیک، جنگنده و شوتزن است اما کارآیی خاصی در سیستم فعلی ندارد. ابراهیمی شب گذشته مهره ثابت تیم ملی بود اما در اواخر بازی تعویض شد.
سعید عزت اللهی (5.5)
 
عزت اللهی این روزها از دوران اوج فاصله گرفته و دچار افت عجیبی شده است. او شب گذشته درصد پاس غلط بالایی داشت و در دوئل ها نیز بازنده محض بود. او که تکنیک بالایی دارد، باید از تکنیکش در راستای رسیدن به اهداف تیم تلاش کند و تیم را به خطر نیاندازد. هافبک دفاعی لژیونر فوتبال ایران باید بداند که بازیکنان خوبِ زیادی در پست او حضور دارند و با یک لغزش، جایش را خواهند گرفت. عزت اللهی در دقیقه ۸۰ تعویض و جای خود را به چشمی داد.
وحید امیری (۸.۵ از ۱۰)
 
امیری که در مقدماتی جام جهانی در اکثر بازی های تیم ملی به میدان رفت، شب گذشته نیز در ترکیب اصلی تیم ملی بود. وینگر چپ تیم کارلوس کی روش، بازهم با جنگندگی و دوندگی امان مدافعان حریف را برید و در فاز تهاجمی، بسیار تاثیرگذار عمل کرد. امیری بار دیگر کیفیت خود را به رخ بقیه کشید و از نکته های بارز نمایشش در مقابل روسیه، کمک به پرس از جلو بود.
سامان قدوس (۴.۵ از ۱۰)
 
جانشین جهانبخش نیز آن چیزی نبود که کی روش نیاز داشت. قدس شب گذشته دومین بازی ملی خود را سپری می‌کرد و این تعداد بازی قطعا افزایش خواهد یافت. ویژگی های بازی قدوس نشان می‌دهد او برخلاف جهانبخش، از عمق خط دفاع نیز می‌تواند نفوذ کند و شوت های سهمگین نیز بزند.

دریافت کد نمایش

کد ویدئو با موفقیت کپی شد

گزارش مشکل

نظرات

برای ارسال نظر باید به سایت ورود کنید و یا عضو شوید.